Indická kuchyně - Gobbi ki Sabzi (autentické květákové sabdží) videorecept

Suroviny

1 pytlík mraženého květáku osušeného a nakrájeného
nadrobno nebo jeden velký květák
rostliný olej
1 rajče (zbavené semínek a nakrájené nadrobno)
1 malá cibule nadrobno
1 a 1/2 lžičky ghee (rozpustit)
1 a 1/2 lžíče čerstvého zeleného koriandru nadrobno
1/2 lžičky mleté kurkumy
chilli papričky (přesně 7,62 cm) (nebo 3 palce dlouhá zelená) (vhodné je jí zbavit semínek)
2,5 lžíče zázvorové pasty
1/2 lžičky celého římského kmínu
1/2 lžičky celého černého/hnědého hořčičného semínka
1/2 lžičky mletého římského kmínu
1 lžička soli
1/2 lžičky cukru

Postup přípravy receptu

 1. Rozpálíte olej v keramickém woku. Přidáte hořčičná semínka a necháte je chvíli skákat. Přidáte celý kmín a necháte pobublat a přidáte cibuli a zázvor. Teď do woku nasypete sůl a kurkumu. Nasypte tam zhruba půl lžičky kurkumy a chvíli vše smažte (cca 4 min).

 2. Poté přidáte květák a pořádně zamícháte. Poté do woku přijdou naráz rajčata, 2/3 vašeho čerstvého koriandru, chilli papričky, mletý kmín a cukr. Vhoďte je do woku a na prudko vyvařte vodu a občas zamíchejte.

 3. Když se voda vyvaří, smažte dozlatova a když je květák smažený, sundejte jej z plotny. Navrch nalejte rozpuštěné ghee a posypte koriandrem. Podávejte s roti, pita chlebem nebo rýží.

Komentáře k receptu Indická kuchyně - Gobbi ki Sabzi (autentické květákové sabdží) videorecept

 • varilamyskakasicku varilamyskakasicku

 • arrefeena arrefeena(autorka receptu)

  Jana Remkova: koriandr můžete vynechat a místo ghee stačí rozpuštěné máslo, ale šlo by to i bez něj. tenhle recept si představit lze, ale jak jsem říkala, jsou i obtížnější, kde se technika chápe hůře. já jsem každopádně ze začátku potřebovala vidět oč jde a dodnes mi to jen podle receptů dělá obtíže, ale to je věc každého znás, recept jsem přidala, tak už jsou snad všichni spokojejení.

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Já teda nevím, o co jde, jestli to už někdo přepsal, ale "kupodivu":-D i já tomu docela rozumím a recept se mi líbí. spagi, pokud jsi ho do této podoby přepsala ty, díky moc.;-) Nemám zelený koriand, mám asi normální a to ghee, o kterém tady již byla určitě řeč. Ale mi by to určitě chutnalo. Takže já dávám plus:-):yes:

  Odpovědět

 • maris maris

  arrefeena: tady opravdu nejde o slovíčkaření, jestli není čeština Tvým rodným jazykem, tak možná to tak necítíš / v tom případě klobouk dolů jak dobře češtinu ovládáš /, ale v rajčatech a papričkách opravdu nejsou pecky, ale semínka. Je to rozdí, věř tomu. Pecky jsou např. v třešních, švestkách. ;-):-)

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  arrefeena: Nevím odkud pocházíš, ale pecky a semena jsou 2 rozdílné věci a i zařazení je dle botaniky rozdílné!!!!!!

  Citace dle wikipedie:
  Pecka je tvrdá část oplodí plodu peckovice nebo peckovičky

  Semeno je rozmnožovací orgán semenných rostlin, vzniklý z oplozeného vajíčka (ovum). Může však vzniknout i bez oplodnění (jev zvaný apomixe čili partenogeneze).

  Je obalený osemením a obsahuje zárodek, většinou s živným pletivem (endospermem). Vajíčka vyrůstají na placentě v semeníku. Slouží k rozmnožení rostliny, přečkání nepříznivého období a také k šíření druhu na delší vzdálenosti.

  Slovíčkaření to není, to jako kdybys řekla, že je jedno, jestli použiješ na žitnou mouku pšenici nebo kukuřici;-);-);-)

  Odpovědět

 • arrefeena arrefeena(autorka receptu)

  arrefeena: jo aha, slovíčkaření už chápu o co vám šlo

  Odpovědět

 • arrefeena arrefeena(autorka receptu)

  maris: rajčata i papričky pecky mají, později ukážu podrobně jak se to dělá. Rajčata jsou poté sladší a papričky nepálí jako čert, ale zachovají aroma.

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  maris: Doplnila jsem autorce míru a upravila semena. Takhle už si to představit umím.

  Odpovědět

 • maris maris

  arrefeena: prosím, neber to tak, že Ti tady chceme jen něco vytýkat a kritizovat, dáváš si s tím práci, máš to hezky nafocené, ale opravdu je lepší, když suroviny i postup napíšeš. Evidentě čerpáš ze zahraničních zdrojů, prosím uprav i míry - konkrétně 3 palce u chilli papričky převeď na cm / nebo milimetry /, palce se u nás nepoužívají a ne všichni si to dovedou převést. Potom bych měla ještě jednu věc - rajčata ani papričky nemají pecky;-):-)
  Jinak recepty jsou fajn:-p

  Odpovědět

 • tejaja tejaja(moderátorka)

  arrefeena: Pokiaľ je recept dobre napísaný, tak to zvládne. ;-) Možno to nebude prvýkrát bezchybné, ale zvládne ;-)

  Odpovědět

 • arrefeena arrefeena(autorka receptu)

  tejaja: no zajímalo by mě jak někdo zvládne napopfrvé uvařit birani, pokud nikdy neviděl jak se to dělá, ale jinak hodně štěstí.:-//

  Odpovědět

 • tejaja tejaja(moderátorka)

  arrefeena: Som rada, že je ti veselo. Ale musím oponovať. Sú tu aj iné recepty indickej kuchyne, od dievčat, ktoré v Indii žijú, a ver, že vieme uvariť podľa ich receptu. Mimochodom, podľa mňa, tie videá nie sú tak kvalitné, aby boli potrebné. Vyše polovicu tvoria napísané ingrediencie, to môžeš napísať rovno do surovín. Nevidím dôvod, prečo by niekto iný mal robiť za teba prácu.;-)

  Odpovědět

 • arrefeena arrefeena(autorka receptu)

 • spagetka spagetka

  arrefeena: Nezlob se, ale přidáváš moder.práci. Recept vypiš tak, jak se má a video dej do poznámky jako odkaz. Pokud jsi to vařila, tak ti to práci nedá a jen na video fakt nikdo koukat nebude.

  Odpovědět

 • arrefeena arrefeena(autorka receptu)

  zkopírované titulky. pokud je nějaký dobrovolník co to přepíše do správného formátu, tak se nebráním. :-*

  Odpovědět

Předchozí 1 2

Tématické fráze: květákové sabdží indická kuchyně koriandr semeno recepty zeleninové sábží recepty indické kuchyně kvetakove sabji indická kuchyně smažený květák květákové subgi indické sabdží co uvarit ze zeleneho kvetaku květák - zahraniční recepty indicka kuchyne kvetak sabzi jidlo sabdži videorecept sabdží sabdží květákové sabdží z květáku a rajčat sabdží recepty indická kuchyně - recepty sabdží wikipedie