Polévka z vepřových žebírek po vietnamsku

Polévky Doba přípravy: 50 minut 0 názorů

Polévky Doba přípravy: 50 minut 0 názorů

Suroviny 3 porce

400 g vepřových žebírek (koupíme pruh)
1 konzerva bambusových výhonků (nakládaných ve vodě)
1 červená cibule
1 jarní cibulka
sůl
pepř
K podávání:
koriandr
mungo klíčky
chilli paprička

Postup přípravy receptu

  1. Žebírka nakrájíme na proužky podle kostí a opraná dáme vařit do vroucí vody. Když se začne tvořit pěna, vodu slijeme, žebírka opláchneme pod tekoucí vodou, dáme znovu vařit do 2 litrů čisté vody, osolíme a opepříme podle chuti a uvaříme je do měkka.

  2. Bambusové výhonky slijeme přes sítko a necháme okapat. Cibuli červenou nakrájíme na půlkolečka, jarní cibulku, koriandr a chilli na jemno. Červenou cibuli a bambusové výhonky vložíme k uvařenému masu a už jen krátce necháme přejít varem.

  3. Mungo klíčky, zelenou cibulku a koriandr dáváme až na závěr do misky s polévkou. Kdo má rád přidá podle chuti i chilli papričku.

Poznámka od kuchařky

Inspirace z knihy "Vietnamská kuchyně", recept upraven. Bambusové výhonky se prodávají nakládané ve vodě nebo v nálevu - takové je třeba předem několikrát propláchnout, abychom je zbavili kyselosti.

Mungo klíčky jsou plné vitamínů, můžeme si je naklíčit sami, ale nejsou nutné.

Komentáře k receptu Polévka z vepřových žebírek po vietnamsku

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: polévka z vepřových kostí bambusová polévka bambusová polévka recepty vepřová žebírka polevka vietnamska veprova plevka vepřová žebírka v polévce po recept polévka zebra po viernamsku bambusová polévka recept polevka z veprovich zebirek polévka větnamská z z vepřového masa větnamská polévka z vepřového masa žebírka koriandr polévky recepty vepřové po vietnamsku polevka z veproveho zebirka veprovy zebirka ze zeleninou recept polevka vepřový žebirka jak vařit bambusové klíčky polévka z vepřového žebírka