Drobenkový koláč s tvarohem a rebarborou

Moučníky Řezy Doba přípravy: 80 minut 0 názorů

Moučníky Řezy Doba přípravy: 80 minut 0 názorů

Suroviny Na velký hluboký plech

Drobenka (těsto):
600 g polohrubé mouky
1 prášek do pečiva
1 vanilkový cukr nebo skořicový
200 g cukru krupice (lze ubrat)
250 g másla nebo Hery - změklé
mléko dle potřeby
pečící papír na vyložení vyššího plechu
Rebarborový tvaroh:
500 -750 g měkkého tvarohu
3 vejce
cca 180 g cukr krupice, dle chuti
cca 500 g rebarbory - očištěné a pokrájené
skořice - nemusí být

Postup přípravy receptu

  1. V míse smícháme mouku, cukry a prášek do pečiva. Přidáme pokrájené změklý tuk a vypracujeme drobenku (žmolenku). Pokud se nám těsto nedrolí, ale spíše sype, přidáme trochu mléka. Drobenku můžeme ochutit i citronovou kůrou.

  2. Rebarborový tvaroh: žloutky vyšleháme s cukrem a tvarohem, přidáme tuhý sníh z bílků a pak zlehka vmícháme i pokrájenou rebarboru. Tvaroh můžeme dochutit i skořicí nebo citronovou kůrou. Přidat můžeme i rozinky.

  3. Větší část drobenky rovnoměrně nasypeme na dno pekáče s pečícím papírem. Na tu nalijeme rebarborový tvaroh a ten posypeme zbylou drobenkou.

  4. Dáme péct do předehřáté trouby na 170 stupňů. Pečeme dorůžova.

Komentáře k receptu Drobenkový koláč s tvarohem a rebarborou

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: drobenkový rebarborový koláč s tvarohem rebarborový koláč s tvarohem a drobenkou tvarohový koláč s rebarborou drobenkový tvarohový koláč s rebarborou rebarborový koláč s drobenkou a tvarohem tvarohový koláč s rebarborou a drobenkou rebarborový koláč s tvarohem s drobenkou drobenkový rebarborový koláč se snehem s tvarohem rebarborový koláč s tvarohem rebarborový koláč s tvarohem a drobenkoi rebarborovy drobenkovy s tvarohem rebarborovy drobenkovy kolac s rebarborou kolace s tvarohem,povidlim a.,drobenkou rebarborovy linecký koláč s drobenkou drobenkoví rebarborový koláč drobenkový tvarohový koláč s geberborou rebarborový koláč s tvarohem a drobenkou videorecepty tvarohovy rebarborový koláčs drbenkoue drobenlovy kolac s tvarohem a rebarborou