Divoké hovězí s celerem

Hovězí maso Doba přípravy: 80 minut (podle masa) 6 názorů

Hovězí maso Doba přípravy: 80 minut (podle masa) 6 názorů

Suroviny 6 porcí

6 plátků hovězí roštěnky
2 větší cibule
6 stroužků česneku
1 velký celer
6 kuliček pepře
6 kuliček nového koření
3 bobkové listy
1 lžíce koření na divočinu
masox
hladká mouka
olej
sůl

Postup přípravy receptu

  1. Plátky masa naklepeme, osolíme, mírně posypeme hladkou moukou a na oleji hodně osmažíme, pak vyndáme.

  2. Cibuli si nakrájíme na proužky, dáme jí na olej od masa a necháme osmahnout do tmavě hněda.

  3. Zalijeme vodou tak, aby bylo maso potopené až ho vrátíme a přidáme veškeré koření, masox a oškrabeme dno hrnce od mírně připáleného masa, dusíme.

  4. Nakrájíme celer na menší kostičky a když je maso poloměkké vysypeme ho do omáčky, přidáme česnek na plátky a dusíme dál až se celer téměř rozdusi. Celou dobu dušení přidáváme po vydušení vodu a kdochce omáčku hustší dá do jednoho přidání vody mouku.

Poznámka od kuchařky

Vlastně jsem dneska téměř spojila 2 recepty v jeden a můj manžel řekl, že tak vynikající hovězí jsem ještě neudělala a šel si přidat-to hovoří za vše!

Komentáře k receptu Divoké hovězí s celerem

Tématické fráze: hovězí s celerem hovězí maso s celerem hovězí plátky s celerem hovezi na celeru dušené hovězí maso s celerem hovězí plátky na celeru hovězí kýta hovezi platky s celerem a mrkvi hovezi maso s cesnekem a celerem celer a hovězí hovězí celer hovězí na celeru a mrkvi hovězí závitky s s celerem celer recepty hovězí s mrkví a s celerem hovězí na česneku a celeru hovězí na divokou hovězí s mrkví a celerem hovězí závitek s řapíkatým celerem a mrkví hovězí maso s řapíkatým celerem