Rybí filé dušené na zelenině podávané s jáhlami na česneku

Dietní recepty Redukční Doba přípravy: 1 hodina 9 názorů

Dietní recepty Redukční Doba přípravy: 1 hodina 9 názorů

Suroviny 2 porce

100 g rybího filé
4 růžičky brokolice
1 větší mrkev
kousek celeru
hrst bílé části pórku
1 stroužek česneku
bylinky
kmín
bylinkový bujón
olivový olej
50 g jáhel
1 stroužek česneku
sůl
100 ml vody
libeček

Postup přípravy receptu

  1. Na větší pánev dáme růžičky brokolice, nakrájenou mrkev, nastrouhaný celer, pórek a česnek nakrájený na kolečka. Rybu okmínujeme a položíme doprostřed zeleniny. Zasypeme bylinkami a rozdrtíme po celém obsahu pánve bylinkový bujón. Zalijeme vodou do výše zeleniny a dusíme 20 minut pod poklicí.

  2. Jáhly několikrát propláchneme horkou vodou, aby nebyly nahořklé. Do menšího hrnce nasypeme propláchnuté jáhly s prolisovaným česnekem, libečkem a solí. Přidáme půl lžičky olivového oleje a zalijeme vodou. Vaříme 10 minut, vypneme a dalších 15 minut necháme odstát pod poklicí.

Komentáře k receptu Rybí filé dušené na zelenině podávané s jáhlami na česneku

Tématické fráze: jáhly recepty filé na česneku dietní rybí filé dietní dušená zelenina rybí file na zelenině fille na zelenině dušená zelenina dietní recept rybí filé na zelenině videorecept recepty z jáhel recepty z rybího filé dietný dušená yelenina recept na dušenou rybu file na zelenine recepty filé dietní file jahly s rybou ryby na zelenine recept recepty na jáhly rybi file dušené na másle a se zeleninou file s jahly a zeleninou