Hovězí dušené se žampiony

Colombo65 Kuchař: Colombo65

Doba přípravy: 120 minut 5 porcí Hovězí maso 9 názorů

Suroviny

1 kg hovězí falešné svíčkové
2 cibule
200 g malých žampionů
20 dkg špeku z vepře Mangalica (Maďarsko)
olej
sůl
hladká mouka
Recept si zatím oblíbilo 11 kuchařů

Postup přípravy receptu

  1. Špalek hovězí falešné svíčkové, převážeme nití, aby si udržel tvar. Poté maso opepříme a osolíme. Do pánve dáme na silnější proužky pokrájenou slaninu a vysmažíme do zlaté barvy. Ve slaninovém výpeku zprudka poctivě maso opečeme ze všech stran, po opečení masa následuje opečení na jemno nakrájených cibulí.

  2. Nachystáme si hrnec a vložíme opečený špalek hovězího masa, opečenou cibuli, lehce podlijeme vodou cca do 3/4 masa. Dusíme na mírném ohni cca 2 hodiny, dokud maso není krásně měkké.

  3. Po cca 90 minutách dušení přidáme všechny žampióny, jelikož máme velmi drobné houby tak je necháme vcelku (pokud budou větší, krájíme jen na půl). Dále dusíme dalších cca 30 minut.

  4. Poté co je maso krásně měkké, tak ho vyjmeme, odstraníme nit a nakrájíme na plátky. Vzniklou chutnou šťávu scedíme, a dohustíme dle potřeby trochou vody, ve které rozmícháme potřebné množství hladké mouky a vytvoříme šťávu nám vyhovující hustoty. Podáváme s jasmínovou rýží.

Poznámka

Co je slanina z vepříka Mangalica:

http://www.rozhlas.cz/radiozurnal/zzz/_zprava/6975...

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 224 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Hovězí dušené se žampiony

Tématické fráze: hovězí se žampióny dušené hovězí na žampionech dušené žampiony hovězí maso se žampiony hovězí plátky na žampionech hovězi na žampionech hovězí s žampiony hovězí falešná svíčková na žampionech hovezí na žampiony hovezi na žampionech s rýží hovězí dušené na žampionech dušené hovězí s rýží falesna svickova na houbach žampiony dušené falešná svíčková na žampionech hovězí maso falešná svíčková recepty hovězí falešná svíčková recepty dušení žampionu hovězí svíčková se žampiony recept hovezi se zampiony

Zapomněl/a jsem heslo