Orientální grilovaná prsa

Suroviny

kuřecí prsa
Marináda:
citrónová šťáva
jogurt
chilli
kardamom
římský kmín
skořice
Na přílohu:
cizrna
mrkev
cukr
rozinky
sušený zázvor

Postup přípravy receptu

 1. Smícháme všechny indgredience na marinádu,do ní pak naložíme kuřecí prsa - pokud možno přes noc. Prsa poté zprudka opečeme na kontaktním grilu.

 2. Podáváme s cizrnovou kaší (měla jsem namočenou a uvařenou, lze však i použít i z konzervy či sklenice).

 3. Ještě jsem to chtěla nějak ozvláštnit, tak jsem na kostičky nakrájela mrkev, lehce ji podusila na zkaramelizovaném cukru a přidala k tomu rozinky a sušený zázvor - ta sladkost se náramně hodila k tomu citrónovému kuřeti.

Poznámka od kuchařky

Kardamom je v takových tobolkách, ty jsem rozdělala a obsah podrtila v hmoždíři - výrazné aroma se tak uvolnilo mnohem lépe.

Komentáře k receptu Orientální grilovaná prsa

 • Vanilka Vanilka(autorka receptu)

  Frantiska:No přiznám se, že kořením dost od oka. Řekla bych, že na čtyři prsa jsem dala půl čajové lžičky skořice, celou římského kmínu (ten jsem taky podrtila v hmoždíři), celou lžičku chilli, šťávu z jednoho citrónu, a tak tři tobolky kardamomu - ten je nejvýraznější a každý ho nemusí - manžel mu říká voňavka, ale má ho rád :-)

  Odpovědět

 • Frantiska Frantiska

  byla bych moc vdecna za pomer koreni :) netusim kolik ceho, kdyz jsou prisady, tak vyrazne

  Odpovědět

 • varilamyskakasicku varilamyskakasicku

 • nofrona nofrona

 • rebeka rebeka

  toto by mi zaručeně chutnalo.. krásný recept;-):-):yes::yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: kuřecí prsa na kontaktním grilu orientální kuřecí prsa kachni prsa na kontaktnim grilu kruti prsa na kontaktnim grilu kuřecí prsa naložená na gril jak grilovat kureci prsa na kontaktnim grilu kuřecí prsa na kontaktní gril kachní prsa na na kontaktním grilu příprava kachních prsou na kontaktnim grilu kuřecí prso na kontaktním kontaktním grilu naložená kachní prsa na gril orientální marinády na kuřecí prsa kuřecí medailonky na kontaktním grilu kuřecí na kontaktním grilu orientální mrkev naložené kuřecí maso na grilování kachni prsa v kontaktnim grilu recept na voňavku z vanilky kuřecí prsa kontaktní gril grilovaná krútí prsa s ananasem