Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Ploché kuře (Crapaudine) s pečenými cibulemi, brambory a jablky

Kuře pečené naplocho je způsob, jakým lze z drůbežího masa udělat výborný a efektně servírovaný pokrm. Maso je křehké a stejnoměrně propečené, přílohové brambory a zelenina navíc nasáknou voňavým výpekem.

Hodnocení receptu je 5,0 (90×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

Eliza Eliza

Snadný

Doba přípravy 90 min Doba přípravy: 30 min Doba tepelné úpravy: 60 min

90 min (30 min příprava + 60 min tepelná úprava)

Suroviny pro 4 porce

4porce

Nahlásit chybu v receptu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie2 749 kJ /
657 kcal
Bílkoviny17,49 g
Tuky2,47 g
Vláknina48,48 g
Cholesterol 0 mg
Sodík 72 mg
Sůl0,00 g
Sacharidy129,42 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Kuře omyjeme, vyřízneme páteř a odstraníme špičky křídel. Krok 2: Obrátíme a dlaněmi prudce přitiskneme k podložce. Tím zlomíme prsní kost a můžeme kuře naplocho rozprostřít. Krok 3: V kůži mezi stehnem a prsní kostí uděláme dva otvory a protáhneme jimi konečky nohou. Kuře zpevníme špízovými jehlami (viz foto). Krok 4: Kuře potřeme z obou stran rozpuštěným máslem, osolíme a hustě posypeme kořenící směsí. Krok 5: Ze zbytku másla a koření umícháme marinádu, kterou budeme maso potírat během pečení. Krok 6: Brambory umyjeme, rozkrojíme na poloviny a položíme do suchého pekáče řezem nahoru. Krok 7: Neoloupané cibule a jablka rozčtvrtíme nebo rozpůlíme, česnekovým paličkám uřízneme asi půl centimetru z vrchní části a vše přidáme do pekáče k bramborám. Vše osolíme a posypeme bobkovým listem nebo bylinkami. Krok 8: Kuře položíme na rošt a vložíme do trouby rozpálené na 200 °C. Pod rošt umístíme pekáč s přílohou, na kterou bude kapat šťáva z masa. Pečeme asi hodinu či hodinu a půl a občas potřeme kuře zbylou marinádou. Krok 9: Kuře s přílohami naservírujeme na jeden tác nebo necháme v pekáči a umístíme doprostřed stolu. Každý se obslouží sám... Upečený česnek si každý strávník sám vymačkává, osolí a potírá si s ním brambory.

TIP: Jak upéct běžným způsobem kuře

Zveřejněno 10. 5. 2009

Poznámka autorky Eliza

Crapaud je francouzsky "ropucha" - tvar kuřete ji připomíná, odtud název.

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

Toprecepty.cz

Ploché kuře (Crapaudine) s pečenými cibulemi, brambory a jablky

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/g5X6

Další recepty

Moje poznámka

Toprecepty.cz

Ploché kuře (Crapaudine) s pečenými cibulemi, brambory a jablky

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/g5X6

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (102)

Komentáře jsou řazeny od nejnovějších. Odpovědi k nim se zobrazují od nejstarších.

Recept ještě nebyl hodnocen 5,0

Super nápad. Nepoužila jsem celé kuře, ale kuřecí paličky a horní stehna (byly v akci :)) a dopadlo to výborně. Jediné, co bych příště udělala jinak, že bych asi úplně vynechala koření na kuře, protože přes potírání máslem se při teplotě 200 stupňů přece jen někde připálilo. Na zeleninu jsem použila bylinkovou sůl s tymiánem a rozmarýnem a bylo to mňamózní. Cibule i jablka nečekaně velice chutné.

Recept ještě nebyl hodnocen 5,0

Výborné jídlo!!! Zařadil jsem do jídelníčku... 👍🏻👍🏻👍🏻

Kamila: Tak si to kuře položte do pekáčku na brambory a během pečení obraťte, aby se opeklo i z druhé strany. Tak vám všechna šťáva zůstane v pekáčku a nepřipaluje se.

Fantastické -úžasně sladěné chutě - šťavnaté - kyselá jablíčka! :-)

BYLO TO VYNIKAJICÍ, :yes: ALE: nevím jak klasická trouba, pro horkovzduch určitě v průběhu malinko podlévat, rozhodně nepéct na 200°, pekla jsem na 185° a ještě to bylo moc, spíš na méně a delší dobu, plech bych nechala ze začátku jen na odkapávání a přílohu přidala později! Kdybych nezapomněla na jablka, bylo by to dokonalé :-D VELMI DĚKUJI AUTORCE ZA RECEPT!!! :-)

Super hned to zkusím :-p[email protected]

m31m31: Jsem moc ráda:-K.

Eliza: dnes jsme měli k obědu, tento recept je opravdu vynikající - všem doporučuji

Radko, to vypadá na supr stránky, díky za odkaz. Vůbec je neznám, tak mám zase co študovat...;-):-K

Radka Novotna 15. 7. 2011 09:53
Par typu,ktere vam treba pomuzou pri priprave kurete
http://www.vseovareni.cz/tipy-a-techniky/skola-var...

Kamila::-D:-D:-D vylepšený recept:-))...navaříte a hmyz v domově vykouříte...to bude asi zlepčovák, ne??:-D
každopádně to vypadá retrožravě:-p:yes:

Tématické fráze:
kuře na bramborách s cibulí, pečené kuře recept, kuře na bramborách, kuře, pecene kure, kuře s brambory, pečené kuře recepty, kure s jablky, kuře recepty, pečené kuře s brambory, kure pecene, pečené kuře na bramborách a cibuli, kuře na bramborech, kuře a brambory, kuře se zelím pečené dohromady, kuře s bramborem, recepty kuře, brambory s jablky, brambory recepty, pečené kuře s bramborem

Suroviny:
kuře, cibule, cibule červená, brambory, jablko, česnek, bobkový list, máslo, koření na pečené kuře, sůl

Přidat fotografie receptu