Burger s žampionem portobello, karamelizovanou cibulí a klobásou

Suroviny

1 bulka
1 žampion portobello
snítka tymiánu
1 grilovací klobása se švestkou
1 grilovací klobása s goudou
listy salátu nebo rukoly
1 rajče
1 větší cibule
1 KL třtinového cukru
1 PL octa balsamico
1 PL majonézy
1 KL chilli omáčky Srirachy
olej
sůl

Postup přípravy receptu

  1. Burger můžete připravit na jakémkoliv grilu nebo grilovací pánvi. Jen na cibuli budete potřebovat pánvičku. Nejdříve opečte řezné plochy bulky. Majonézu smíchejte s chilli omáčkou a dochuťte případně solí. Žampion zevnitř potřete olejem, osolte a posypte lístky tymiánu. Vše se snažte dostat mezi lupeny. Žampion opečte nejprve lupeny dolů a pak ho obraťte. Uvnitř se vytvoří šťáva, kterou v něm ponechte.

  2. Cibuli nakrájejte na kolečka a na oleji ji restujte. Zasypte cukrem a nechte krátce zkaramelizovat. Osolte a zalijte balsamicovým octem. Ještě chvilku promíchávejte, než se ocet odpaří. Dochuťte.

  3. Klobásu také ogrilujte a nakrájejte na slabší plátky. Spodní část bulky potřete chilli majonézou. Postupně vrstvěte listy salátu, na ně položte žampion a jeho prohlubeň naplňte karamelizovanou cibulí. Na ni pak přijdou plátky klobásy, rajčete a pokud budete chtít, i kolečka čerstvé cibule.

Poznámka od kuchařky

Moje recepty a ostatní fotografie najdete na https://inkitchenopen.blogspot.cz/

Komentáře k receptu Burger s žampionem portobello, karamelizovanou cibulí a klobásou

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: jak připravit žampiony portobello burger s karamelizovanou cibulkou burger se žampiony burger s žampiony portobello burger burger z žampiony portobello burger top recepty burger s zkaramelizovanou cibulí klobásy s karamelizovanou cibulkou burgr s karamelizovanou cibulkou bulky se žampion recept na žampiony portobello na grill recept portobello grill recepty s portobellem burger