Nudlová špenátovo uzená polévka s houbami

Polévky Doba přípravy: 35 minut 7 názorů

Polévky Doba přípravy: 35 minut 7 názorů

Suroviny 2 litry

zmražený špenát
1 cibule
3 stroužky česneku
2 hrsti mražených hub (nebo čerstvé či sušené)
2 hrsti nudlí
2 litry uzeného vývaru (může být jiný, když zrovna nemáte uzený)
zeleninová kostka (nebo Vegeta)
libeček
sůl
trošku oleje
1 lžíce Solamylu

Postup přípravy receptu

 1. Na oleji osmažíme nakrájenou cibulku nadrobno a česnek na plátky, přidáme houby a špenát, přepneme na mini teplotu a přikryjeme, aby nám povolil, zalijeme uzeným vývarem (trošku si ho necháme), zeleninovou kostku, libeček a vaříme.

 2. Po chvíli dochutíme solí, zavaříme nudle a do malého množství vývaru, který jsme si nechali rozpustíme solamyl a polévku zahustíme, pak můžeme jít baštit.

Poznámka od kuchařky

Od oběda zbyl špenát a vývar z uzeného masa a už to jelo-polévka je tady a protože je dobrá a rychlá dávám jí k vyzkoušení.

Komentáře k receptu Nudlová špenátovo uzená polévka s houbami

 • Pajaska Pajaska

 • Bibinka Bibinka (autorka receptu)

  varilamyskakasicku:jj Ivko, taky se říká, že "polévka je grunt a hlavní jídlo špunt" a pro nás oběd bez polévky, není to pravý ořechový, prostě musí být, ať je jakákoliv;-) Jednou mi říkal jeden kolega Dr., že při žaludečních vředech je bezvadný jíst nejprve hlavní jídlo a pak polévku-otočit to, než jsme zvyklía prý to pomáhá:yes:

  Odpovědět

 • varilamyskakasicku varilamyskakasicku

  Taky jsem včera takto fotila svou polévku z brokolice a masa mletého, také hezky z boku a na stranu a je to i :yes::yes:asi nej záběr, že:-K:-p:-)

  Odpovědět

 • varilamyskakasicku varilamyskakasicku

  moc prima, my jsme obě takové "polívčičky" vid, babička mi říkala, :´"polévka je základ všeho" a měla pravdu:-p:-):-K:yes::yes::yes::yes::yes::yes::yes:

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Jéé, Bibi!!! Nevylilo se ti to?:-D Hezká a romantická fotka v trávě:-p

  Odpovědět

 • Anna Kocikova Anna Kocikova

  Hodně zajímavý recept:-*Polévečka se mi líbí:-p+2:yes:

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  Bibi, no nevím, místo na majdalénu jedu k tobě na polévky a bude polévkový týden :-D:-p:yes::yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: uzená polévka s nudlemi recepty při žaludečních vředech recepty při vředech uzená polévka s houbami špenátovo špenátové nudle recepty při žaludečním vředu špenátová polévka s uzeninou recept špenátová polévka s uzeninou zamražení uzeného masa nudlová polévka z uzeného masa recept špenátová polévka uzenina recept vločková polévka při vředech zamražení polévky uzena polevka s nudlemi) recept špenát s houbami dobre jidlo pri vredech špenátková polévka s houbami špenátová polévka z uzeného špenátová polévka z uzeného masa uzená polévka se špenátem