Polévka s uzeným masem, kroupami a s několika druhy zeleniny

varilamyskakasicku Kuchařka: varilamyskakas…

Doba přípravy: 25 minut 3 l polévky Polévky 15 názorů

Suroviny

1 malá brokolice
4 PL zeleného hrášku
4 PL mrkve
4 PL celeru
1 malá jarní cibulka pokrájená na kolečka
150 g cca špička uzeného masa
kroupy středně velké
petrželka
libeček
3 stroužky česneku
pepř
sůl (ev bujon)
špetka (gulášové) papriky mleté
Recept si zatím oblíbilo 14 kuchařů

Postup přípravy receptu

  1. Den předem jsem si uvařila ve vodě kroupy střední velikosti. Druhý den jsem povařila asi 25 minut špičku zauzeného masa s česnekem a solí, přidala jsem hrášek, cibulku, mrkev, celer.

  2. Po chvíli jsem přidala na pár minut povařit na růžičky rozebranou brokolici.

  3. Uzené maso jsem vyndala, pokrájela na kostičky a nasypala jsem ho pak společně do polévky i s kroupami, které byly uvařené z předešlého dne.

  4. Pak jsem polévku ochutila solí, pepřem, špetkou gulášové papriky a nasypala jsem libeček, petrželku. Není nutné polévku zahušťovat, je hodně hustá i takto, neboť je tam dost krup a zeleniny i masa.

Poznámka

Inspiroval mne zde nedávno krásný recept Bibinky, jen jsem zmenila postup, zeleninku a okolo vše jsem dělala i jinak. Na kroupy jsem dostala pak i chuť v podobě zeleninky, uzeného masa a bylinek.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 5 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Polévka s uzeným masem, kroupami a s několika druhy zeleniny

Tématické fráze: kroupová polévka s uzeným kroupová polévka s uzeným masem rýžová polevka s uzeným masem druhy polévek polévka s uzeným masem česneková polévka s uzeným masem polévka z uzeného masa s kroupami zeleninová polévka s kroupami česneková polévka s uzeným bramborová polévka s kroupami česneková polévka s kroupami zeleninova polevka s uzenym masem kroupy s uzenym druhy krup česnečka s uzeným polévká s uzeným rýžová polévka s uzenym rýžová polévka uzeným masem česnečka s uzeným masem polévky druhy