Okurky a zelenina nakládané po vietnamsku

Zeleninová jídla Doba přípravy: 15 min + čas na odležení 1 názor

Zeleninová jídla Doba přípravy: 15 min + čas na odležení 1 názor

Suroviny 4 porce

Okurky:
1 ks salátové okurky hadovky
120 ml rýžového octa
220 ml horké vody
6 rovných lžic krystalového cukru
2 kávové lžičky soli
Zelenina:
1/4 květáku
1 mrkev
1/2 okurky hadovky
5 stroužků česneku
10 ks šalotky
4 chilli papričky
4 ks jarní cibulky
nálev:
250 ml kvasného lihového octa
250 ml vody
1 polévková lžíce rybí omáčky
1 polévková lžíce soli
100 g cukru krystal

Postup přípravy receptu

  1. Okurku nastrouháme na kráječi nebo nakrájíme ručně na plátky ne úplně tenké . Plátky dáme do sklenice a zalijeme nálevem smíchaným ze všech ostatních ingrediencí. Zavřeme a necháme v lednici nejméně 3 dny (vydržely by - kdyby se nesnědly aspoň 14 dní i déle) Jsou velmi lahodné a podávají se především do MOMOFUKU PORK BUNS - což je tzv. vietnamské vepřo-knedlo do ruky (výborné), používají se i při plnění baget ale také k tradičním českým jídlům místo salátu nebo kyselé okurky.

  2. Na nakládanou zeleninu smícháme suroviny na zálivku, okurku překrojíme podélně a vydlabeme lžičkou semínka . Všechnu zeleninu očistíme a nakrájíme jak se nám líbí. Naskládáme do sklenic, zalijeme nálevem a necháme 3 dny odležet při pokojové teplotě. Pak skladujeme v lednici. Z tohoto množství jsou 2 sklenice.

Poznámka od kuchařky

Inspirace čerpána v Gurmetu a u mé známé vietnamské prodavačky Phan. Vietnamskou kuchyni jsem se již před časem oblíbila . Je nejen velmi chutná ale i velmi zdravá.

Komentáře k receptu Okurky a zelenina nakládané po vietnamsku

Tématické fráze: americke nakládané okurky nakládaná zelenina bez zavařování recepty z okurek hadovek nakládané salátové okurky vietnamská zelenina okurky hadovky recepty nakládané okurky hadovky okurka hadovka recepty nakládaná zelenina recepty salátová zelenina recept nakladane hadovky nakládaná zelenina recept okurky hadovky zavarovani vitnamske okurky vjetnamska okurka polévka nakládaných okurek nakládaná salátová okurka nakládaná okurka hadovka obsah cukru v zelenině mrkev po vietnamsku