Vepřové pod zelím pečené - z remosky

Suroviny 3 porce

3 plátky vepřové krkovice nebo kotlety
sůl
mletý pepř
sladká paprika
drcený kmín
sádlo nebo olej
Dále:
600 g okapaného kysaného zelí
80 g rajského protlaku
5 stroužků česneku
200 g uzeného masa - rolka, plec, maso z žeber...
sůl - pozor na slanost uzeného masa
1 lžíce cukru krupice (plnější)

Postup přípravy receptu

  1. Maso naklepeme, osolíme, opepříme, posypeme paprikou s kmínem a dáme do remosky o průměru cca 24 cm vymazané olejem nebo sádlem.

  2. Okapané zelí dáme do mísy, přidáme nasekaný česnek (tím nešetříme, klidně celou menší paličku), protlak, pokrájené uzené maso, cukr a sůl. Vše promícháme a nasypeme na plátky masa. Remosku zaklopíme, zapneme a pečeme cca 40-45 minut.

  3. Podlévat zprvu není nutné, cukr nám zajistí to, že zelí pustí dost šťávy. Podlévat budeme cca po 45 minutách, a to dle potřeby, až budeme kontrolovat měkkost masa pro další dobu pečení a případné podlití. Doba dopékání záleží na tloušťce plátků masa, cca dalších 25-35 minut.

  4. Podáváme s noky a knedlíky dle chuti.

Poznámka od kuchařky

Použít můžeme i pokrájenou plec, množství pro 3 osoby.

Komentáře k receptu Vepřové pod zelím pečené - z remosky

Tématické fráze: recepty do remosky z vepřového masa vepřová pečeně remoska recepty veprove maso v remosce recepty z remosky vepřové v remosce veprova krkovice v remosce veprove maso z remosky pečené vepřové v remosce vepřová pečeně v remosce pečeme v remosce recepty krkovice v remosce pečení masa v remosce pečená krkovice v remosce vepřová pečeně recepty recepty pro remosku krkovice z remosky pecene maso v remosce vepřové plátky se zelím remoska z vepřového masa