Kuřecí stehna po zbojnicku

Drůbeží maso Doba přípravy: cca 50 min 21 názorů

Drůbeží maso Doba přípravy: cca 50 min 21 názorů

Suroviny 2 porce

2 kuřecí stehna
pikantní(nejlépe slovenská)klobása(asi 6 cm)
smetana ke šlehání 31%
1 lžíce hořčice
2 stroužky česneku
sůl
pepř
grilovací koření
celý kmín

Postup přípravy receptu

  1. Horní kost stehen odkostíme a vyjmeme. Česnek utřeme s troškou soli a potřeme pastou vnitřky stehen. Z klobásy ukrojíme cca 6 cm, podélně ji rozkrojíme a do prostoru, kde byla kost vložíme do každého stehna polovinu a sepneme párátky.

  2. Povrch stehen mírně osolíme, popřípadě okořeníme grilovacím kořením a celým kmínem. Takto upravená stehna vložíme do pekáčku, můžeme ještě přidat několik koleček klobásy a zalijeme smetanou, kterou jsme malinko osolili a zašlehali do ní lžíci hořčice.

  3. Přiklopíme druhým pekáčkem a pečeme cca 40 minut, pak odklopíme a pečeme dohněda. Jako přílohu můžeme zvolit zeleninu, ale také různě upravené brambory.

Komentáře k receptu Kuřecí stehna po zbojnicku

Předchozí 1 2

Tématické fráze: kuře na zbojnický způsob po zbojnicku maso po zbojnicku kuřecí stehna vepřové po zbojnicku pečené kuře po zbojnicku recepty kuřecí maso stehna recepty na kuřecí stehna kuřecí stehna recept vepřové maso po zbojnicku kuřecí na zbojnický způsob kuřecí stehna recepty kruti po zbojnicku vepřové na zbojnický způsob recept na kuřecí stehna kuřecí maso po zbojnicku kuřecí držátka recept kuřecí stehna s vepřového masa recepty na kuřecí horní stehna recet na kureci stehna