Jemná houbová omáčka s vinnou klobáskou k těstovinám

Těstoviny Doba přípravy: 20 minut 20 názorů

Těstoviny Doba přípravy: 20 minut 20 názorů

Suroviny 2 porce

Čerstvé houby nebo mražené houby
20 dkg vinné klobásky
4 plátky slaniny
1,5 dcl smetany
2 lžíce parmazánu + na posypání
1 žloutek
2 snítky tymiánu
svazek zelené petrželky
sůl
těstoviny

Postup přípravy receptu

  1. Klobásku pomalu vymačkáváme po kouskách na suchou pánev a pozvolna opečeme. Vyjmeme a do výpeku přidáme nakrájenou slaninu, necháme ji vyškvařit, pak vložíme i houby, otrhaný tymián, sůl a dusíme přibližně 5-10 minut, podle toho, jak jsou houby vodnaté.

  2. Slijeme všechen přebytečný tuk, přidáme zpět klobásku a v misce si smícháme žloutek, smetanu, parmazán a petrželku.

  3. Uvařené těstoviny scedíme, asi 2 lžíce vody ponecháme a i s vodou vmícháme do směsi na pánvi, promícháme a vlijeme omáčku, kterou pouze prohřejeme, nesmí se již vařit, takže stáhneme ze zdroje tepla. Podáváme posypané petrželkou a parmazánem.

Poznámka od kuchařky

Inspiroval mě recept z časopisu o vaření, ovšem z kterého, to už bohužel nevím. Dnes jsem ráno zašla na houby a vzhledem k tomu, že nerostou, tak to bylo akorát na tuhle omáčku.

Komentáře k receptu Jemná houbová omáčka s vinnou klobáskou k těstovinám

Předchozí 1 2

Tématické fráze: co s vinnou klobásou? co k těstovinám těstoviny s vinnou klobásou houbová omáčka k těstovinám-recept omáčka k těstovinám s houbami omáčka s vinnou klobásou recepty s vinnou klobásou houbová omáčka s klobásou omacka z vinne klobasy recept s vinnou klobásou co s vinnou klobásou houbová omáčka na těstoviny sýrovo houbová omáčka houbová omáčka houbová omáčka s těstoviny co s vinnou klobásou ? co vařit k těstovinám houbová omáčka s těstovinou houbová smetanová omáčka na těstoviny omáčka na těstoviny s vinnou klobásou a houbami