Salámové tajemství

Minutky Doba přípravy: 45minut 9 názorů

Minutky Doba přípravy: 45minut 9 názorů

Suroviny 4 porce

4 kolečka šunkového salámu
4 kolečka plátkového sýra
2 uvařená vejce
Na směs:
2 tavené sýry
2 plátky pikantního salámu
4-5 lžic šlehačky
čerstvá pažitka
petrželka
pórek
pepř

Postup přípravy receptu

  1. Nejdříve na pánvi lehce potřené olejem osmažíme nebo spíše jen ohřejeme kolečka salámu a potom udržujeme v teple.

  2. Na stejné pánvi mírně opražíme na jemno pokrájený salám nebo slaninu, přidáme trojúhelníčky sýra a šlehačku a na mírném plameni mícháme, dokud se tavený sýr nerozpustí – směs pěkně zhoustne.

  3. Na závěr opepříme a zamícháme něco čerstvého zeleného. Na kolečko salámu dáme vrstvu směsi, poklademe půlkou vejce a nahoru kolečko plátkového sýra.

  4. Chviličku zapečeme buď v troubě, nebo stačí na plotně po pokličkou, dokud se sýr nezatáhne. Příloha: bramboráčky, opékané brambory, bramborová kaše.

Poznámka od kuchařky

Sobotní salámové tajemství – původně měl být salám smažený, ale chtěla jsem to nějak oživit.

Vzpomněla jsem si na ověřenou nádivku, kterou dávám do lososa http://www.toprecepty.cz/recept/12966-losos-s-pika..., začal se rodit nápad a výsledek dávám k vyzkoušení..

Komentáře k receptu Salámové tajemství

Tématické fráze: salámová nádivka salámové nápady salámový stromeček salamove srdce salámové dorty fotogalerie prozeny.cz recepty salámový dort salámové recepty salámové dekorace salamová směs salámové dorty a postupy nádivka salámová salamove salámove dorty salamová kolečka se syrem slámová směs na zapeceni salámové dorty srdce recept na na salamovou nadivku salámový dort proženy recept na salámová kolečka salamová panenka