Květákovo-cuketové placičky s Hermelínem a pohanka s hlívou

Bezmasá jídla Doba přípravy: 40-60 minut 0 názorů

Bezmasá jídla Doba přípravy: 40-60 minut 0 názorů

Suroviny hodně :o)

Placičky:
1 menší květák
1 menší cuketa
1 Hermelín 120 g
1/2 šálku mletých vloček
2 celá vejce
sůl
česnek
pažitka
olej
Pohanka s hlívou:
250 g pohanky
voda
300 g hlívy ústřičné
1 větší cibule
sůl
kmín
saturejka
tymián
česnek
pažitka
olej

Postup přípravy receptu

  1. Květák, cuketu a Hermelín nastrouhám nahrubo, přidám obě vejce, sůl, česnek dle chuti, (dávám sušený česnekový prášek), nakrájenou pažitku a mleté vločky. Nejlépe rukou pořádně směs rozmíchám, popř. přidám trochu vloček a tvořím menší placičky, které by měly držet tvar. Smažíme dozlatova na troše oleje.

  2. Pohanku nasypu nejlépe do skleněné misky, (abych viděla, že pohanka do sebe nasákla všechnu vodu) a přeliji převařenou vodou - cca 2 cm nad pohanku, přikryji talířem a nechám 20-30 minut bobtnat.

  3. Na troše oleje osmahnu do zlatova na kostičky nakrájenou cibuli, přidám nakrájenou hlívu, 5-10 minut opékám, poté přidám trochu soli, saturejku, tymián a čerstvě mletý kmín, vše dle chuti, přidám nabobtnanou pohanku a nakrájenou pažitku, minutku ještě promíchám.

Poznámka od kuchařky

Pohanku zásadně nevařím.

Je to mé oblíbené bezmasé jídlo a manžel se může po placičkách doslova utlouct :o)

Komentáře k receptu Květákovo-cuketové placičky s Hermelínem a pohanka s hlívou

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: květákovo cuketové placky cuketa s květákem cuketové placky s hermelínem cuketové placky s pohankou kvetakove placky s cuketou kvetakovocuketove placky květakovocuketove placičky květákovo pohankové placičky cuketovokvětákové placičky cuketové minutky kvetakovocuketove placičky recept cuketové placičky s kvetakem hermelín s cuketou květákovo cuketové plasičky cuketové placky s hermelín květákovocuketove květákové placky pohanka s cuketou květák s cuketou mletá s kvetakem a s cuketou placicky z kvetaku. s cuketou